Ceny w Czechach 2017

Generalnie ceny w Czechach są zbliżone do polskich. Trzeba mieć na uwadze, że produkty spożywcze, szczególnie w stolicy, będą o ok. 10% droższe, niż w Polsce. Dla orientacji podaję ceny kilku produktów, wiadomo jednak, że mogą się one wahać w zależności od regionu i konkretnego sklepu. Dla oszczędnych polecam swojskiego Lidla oraz sklepy z napisem Levné Potraviny (tani sklep spożywczy). Uwaga jednak na te drugie, ponieważ może się zdarzyć, że kupicie tam bardzo przeterminowane jedzenie. 

W Czechach obowiązująca walutą jest Korona Czeska (CZK), której kurs wynosi w okolicach 0,16zł. Dla uproszczenia w liczeniu można przyjąć, że 10 koron to ok. 1,50 zł.

Pieczywo:

Bagietka z czosnkiem – 12 koron

Bułka słodka z rodzynkami – 7 koron

Ciastko w cukierni – 40 koron

Owoce i warzywa:

Banany – 33 korony za kilogram

Pomidory – 20 koron za kilogram

Ogórek – 20 koron za kilogram

Ziemniaki – 16 koron za kilogram

Napoje:

Woda mineralna – 10 koron

Kozel (piwo) 0,5 l. – 11 koron

Pilsner (piwo) 0,5l. – 28 koron

Kofola 1,5l. – 25 koron

Słodycze:

Batonik Kofila – 10 koron

Lentilky małe – 10 koron

Czekolada Studencka – 60 koron

Obiad dla dwóch osób to wydatek rzędu 300 – 400 koron. Za budżetowe noclegi dla dwojga trzeba liczyć od 600 do 900 koron za pokój. Za litr paliwa zapłacimy ok. 31 koron.

Parkingi w miastach są przeważnie płatne pomiędzy godziną 8 a 17, a parkowanie poza wyznaczonymi do tego miejscami jest w Czechach niemożliwe. Bilety kupuje się w parkomatach. Weekendy są wyłączone z opłat, jedynie przy większych atrakcjach turystycznych zapłacimy za parking również w soboty. Często pierwsza godzina lub pół będzie dla kierowców darmowa.

2 myśli na temat “Ceny w Czechach 2017

Dodaj komentarz